HAKKIMIZDA

Türkiye'de 4, Rusya’da 6, Kazakistan’da 2, Moldova, Ukrayna ve Gürcistan’da birer bira fabrikası olmak üzere toplam 15 bira, 6 malt fabrikası ve 1 adet şerbetçiotu işleme tesisi ile faaliyet gösteriyoruz. Satış hacmi bakımından Avrupa'nın altıncı, dünyanın ise en büyük onikinci bira şirketiyiz. Türkiye, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova'da da pazar lideriyiz.

Mesajlar


Tuncay Özilhan
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Değerli paydaşlarımız,


Önümüzdeki dönemde, ekonomik kavramların gündemde yoğun olarak yer tutacağını söylemek mümkün. Euro bölgesinde hiç de azımsanmayacak zorluklar artarak sürecek gibi duruyor. Buna mukabil, Türkiye’den Doğu’ya doğru 4-5 saatlik mesafedeki pazarlardaki potansiyelin, önümüzdeki orta ve uzun vadede dünyada yeni dengelerin oluşmasına ciddi katkı yapması mümkün görünüyor.

Anadolu Efes, öngörülü yatırımlarıyla bulunduğu coğrafyada, büyüyen pazarlarda önemli kazanımlar elde etmiş bir içecek sistemidir. Kısa bir süre önce de SABMiller şirketiyle, bulunduğu bölgedeki etki alanını genişletmeye yönelik çok önemli bir stratejik adım atan Anadolu Efes’in, önümüzdeki dönemde özellikle Rusya’daki etkisini artıracağını ve aynı zamanda yeni yatırımlarla coğrafyasını genişleteceğini şimdiden memnuniyetle söyleyebilirim.


Bizlere güvendiğiniz için teşekkürler.

Saygılarımla,