HAKKIMIZDA

Türkiye'de 3, Rusya’da 6, Kazakistan’da 2, Moldova, Ukrayna ve Gürcistan’da birer bira fabrikası olmak üzere toplam 14 bira, 6 malt fabrikası ve 1 adet şerbetçiotu işleme tesisi ile faaliyet gösteriyoruz. Satış hacmi bakımından Avrupa'nın altıncı, dünyanın ise en büyük ondördüncü bira şirketiyiz. Türkiye, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova'da da pazar lideriyiz.

Yönetim


John Gavin Hudson - Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes İcra Başkanı

John Gavin Hudson, SABMiller’ın Güney Afrika ve Latin Amerika operasyonları bünyesinde pazarlama, satış, dağıtım ve çeşitli üst düzey yönetici pozisyonlarında görev almasının ardından son dönemde Efes Rusya Genel Müdürü olarak görev yapmakta olup Hudson’ın 24 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Sayın Hudson disipline dayalı süreçler sayesinde sonuca ulaşma, insan yönetimi ve organizasyona liderlik etmek bakımından sahip olduğu yenilikçi yaklaşımları sayesinde başarılarını pekiştirmiştir. John Gavin Hudson 2000 yılında Open University İngiltere’de MBA programını bitirmiştir. Ocak 2016’dan beri Efes Rusya Genel Müdürü olarak görev yapan John Gavin Hudson, 1 Ocak 2017 itibarıyla Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes İcra Başkanı olarak atanmış olup, Ağustos 2017 tarihine kadar Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de yürütmüştür. Sayın Gavin Hudson halen Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes İcra Başkanı olarak görevine devam etmektedir.Onur Çevikel - Mali İşler Direktörü
İstanbul Üniversitesi’nden İşletme diplomasına sahip olan Onur Çevikel, kariyerine 1995 yılında Efes Bira Grubu’nda Finans Uzmanı olarak başlamıştır. Çevikel 1996-2011 yılları arasında, Coca-Cola Kuban Bottlers ve Coca-Cola Rostov Bottlers’da Finans Müdürlüğü, Efes Rusya’da Finans Müdürlüğü, Finans Direktörlüğü ve Operasyon Direktörlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılında SABMiller Plc ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sonrasında, Rusya’daki entegrasyon faaliyetlerini koordine eden ekibi yönetmek üzere Entegrasyon Direktörü görevine getirilen Çevikel 1 Ocak 2013 itibarıyla Anadolu Efes Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.


Tuğrul Ağırbaş – Efes Türkiye Genel Müdürü
Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden alan Tuğrul Ağırbaş, 1990 yılında Efes İçecek Grubu’na katılmıştır. Sırasıyla Proje Geliştirme Uzmanı, Pazarlama Uzmanı, İstanbul Bölge Satış Yöneticisi, Yeni Ürün Geliştirme Yöneticisi, Ürün Grup Yöneticisi, Marmara Satış Müdürü ve Miller Pazarlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında Rusya operasyonlarının Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna atanmıştır. 2005 yılının Haziran ayından itibaren Efes Rusya Genel Müdürü olarak görev yapan Ağırbaş, 1 Ocak 2010’da Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmış, 1 Kasım 2011 tarihi itibarıyla tekrar Efes Rusya Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. 2014 yılından bu yana sırasıyla Anadolu Efes Doğu Avrupa ve BDT Grup Genel Müdürü, Kurumsal Fonksiyonlar Direktörü ve Satış Organizasyonu Dönüşüm Lideri görevlerini üstlenmiştir. Tuğrul Ağırbaş, 1 Ağustos 2017 itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Gökçe Yanaşmayan - Efes Moldova Genel Müdürü
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Gökçe Yanaşmayan, 2000-2002 yılları arasında asistan denetçi olarak Arthur Andersen’da, 2002-2004 yılları arasında ise Ernst & Young şirketlerinde uzman denetçi olarak görev yapmıştır. Anadolu Efes’teki kariyerine 2004 yılında Efes Kazakistan Raporlama ve Bütçeleme Müdürü olarak başlayan Yanaşmayan, 2006-2010 yılları arasında EBI Hollanda Ofisi’nde Finans ve Yönetim Müdürü, 2010- 2012 yılları arasında ise Efes Kazakistan’da Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren Efes Ukrayna’da Finans Direktörü olarak görev yapmış olan Gökçe Yanaşmayan, 1 Aralık 2014 tarihinden bu yana Efes Moldova Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Cüneyt Arat - Efes Gürcistan Genel Müdürü
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Cüneyt Arat kariyerine Bekoteknik A.Ş.’de Uluslararası Pazarlama Uzmanı olarak başlamıştır. STFA Dış Tic. A.Ş.’de Uluslararası Pazarlama Koordinatörü olarak çalıştıktan sonra, 1994-1996 yılları arasında General Elektrik A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Uzmanı olarak kariyerine devam etmiştir. 1996-2006 yılları arasında, sırasıyla, Nestle Türkiye’de İthalat ve İhracat Müdürü, Depo ve Dağıtım Müdürü, Lojistik Müdürü, Ulusal Dağıtım Müdürü, Nestle Azerbaycan’da İş Geliştirme Müdürü ve Nestle Türkiye’de Yiyecek Servis Bölümü’nde Satış Operasyonları Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2006-2009 yılları arasında Kimberly-Clark Türkiye’de Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yaptıktan sonra, Grubumuza 2010 yılında Coca-Cola İçecek A.Ş. Irak Genel Müdürü olarak katılmıştır. Arat, daha sonra sırasıyla Coca-Cola İçecek A.Ş. Kuzey ve Güney Irak Genel Müdürü, Coca-Cola İçecek A.Ş. Güney Irak Genel Müdürü ve Coca-Cola İçecek A.Ş. Orta Doğu Bölge Direktörü görevlerinde bulunmuştur. Arat, 1 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla Efes Gürcistan Genel Müdürü olarak atanmıştır.


Ömer Öğün - Efes Kazakistan Genel Müdürü

Ömer Öğün, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden lisans diplomasına sahiptir. Anadolu Grubu’ndaki kariyerine 1992 yılında Çelik Motor’da Servis Temsilcisi olarak başlayan Öğün daha sonra yine aynı şirkette Satış Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 1998-1999 yılları arasında Coca-Cola Rusya (Rostov) operasyonlarında Planlama ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Öğün, 2000 yılında Efes Rusya Rostov Fabrikası Operasyon Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2006 yılına kadar sürdürmüştür. 2006 yılında Efes Rusya Operasyon Direktörü olarak atanan Öğün Mayıs 2008’den 2012’ye kadar Efes Kazakistan Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Mart 2012’den beri Efes Ukrayna Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Öğün, Haziran 2015’ten itibaren Efes Kazakistan Genel Müdürü olarak atanmış ve Efes Ukrayna Genel Müdürlüğü göreviyle birlikte yürütmeye başlamıştır.Daniel Barbulescu - Pazar Geliştirme Direktörü (Vekaleten)

1977 yılında doğan Daniel Barbulescu, Babeş-Bolyai Üniversitesi, Gıda Ürünleri Ekonomi Bilimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede Tarım Ticareti Bilimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışma hayatına 2004 yılında Unilever South Central Europe (USCE)’de Marka Müdürü olarak başlayan Barbulescu, 2005 – 2008 yılları arasında ise Unilever Polonya’da, Orta ve Doğu Avrupa Marka Geliştirme Müdürü ve Avrupa Marka Geliştirme Müdürü olarak görev almıştır. 2007 yılından itibaren USCE’de Bölüm Müdürü ve Pazarlama Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunan Barbulescu Grubumuza Mayıs 2013 tarihinde Efes Moldova Pazarlama Direktörü olarak katılmış, Ocak 2016 – Nisan 2017 tarihleri arasında Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’nde Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. Daniel Barbulescu, Mayıs 2017 itibarıyla Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’nde Vekaleten Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.