SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Anadolu Efes olarak dünyamızın geleceği için kaynaklarımızı etkin kullanıyoruz. Bu doğrultuda, faaliyetlerimizi 8 alanda sürdürebilir hale getiriyoruz. Çünkü biliyoruz: Birlikte daha iyi bir hayat sürebiliriz.

Önceliklerimiz

 • Daha az su kullanarak daha fazla bira üretiyoruz.

  Daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için gelecekte daha fazla temiz su kaynağına ihtiyaç duyacağız. Daha az suyla daha fazla bira üreterek ana ham maddemizin korunması ve toplum ihtiyaçlarının gelecekte de güvende olması için pozitif etki üreteceğiz.

 • Enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak karbon ayak izini azaltıyoruz.

  Tüm operasyonlarımızda enerji kaynaklarını daha akıllıca kullanarak karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Böylelikle bir yandan verimliliğimizi artırıyor, diğer yandan çevresel etkimizi azaltarak daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için pozitif etki üretiyoruz. Daha fazla bilgi için.

 • Daha çevreci ambalaj uygulamalarıyla malzeme tüketimini azaltıyoruz.

  Ambalaj uygulamalarımızla bir yandan ürünlerimizi tüketicilere mükemmel kalitede, güvenle sunarken diğer yandan ambalaj malzemelerinin çevresel etkilerini azaltıyoruz.

 • Tercih edilen işveren olmak için yeteneklerin değer bulduğu, adil bir çalışma ortamı sunuyoruz.

  Üretkenlik ve yaratıcılık daha iyi bir hayat sürdürmemizi mümkün kılacak yeteneklerdir. En çok tercih edilen işveren olmak için yeteneklerin değer bulduğu adil bir çalışma ortamı sunuyoruz.

 • Daha yüksek katma değer üretmek için değer zincirimizi geliştiriyoruz.

  İş geliştirme çalışmaları ve tarım destek programlarıyla bir yandan paydaşlarımızın iş değerleri üzerinde pozitif etki oluştururken diğer taraftan kurumsal sürdürülebilirliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz.

 • Bira kültürünü tanıyarak, bilinçli tüketen bir kitle oluşturmak için çalışıyoruz.

  Ürünlerimizin bira kültürünü tanıyan, bilinçli bir kitle tarafından tüketildiğinde sosyal hayata pozitif değer katacağına inanıyor, tüketici deneyiminin bu yönde geliştirilmesi için çalışıyoruz.

 • Yaşadığımız toplumların beklentilerini gözetiyor, gelişimlerini destekliyoruz.

  Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde yerel ekonomilerin büyümesi ve sosyokültürel yaşamın zenginleşmesi için pozitif etki üretiyoruz.

 • Güvenilir bir komşu olabilmek için emniyetli ve çevreye saygılı operasyonlar yürütüyoruz.

  Tüm paydaşlarımızın bizi “güvenilir bir komşu” olarak görmesini, birlikte daha iyi bir yaşam sürdürebilmenin anahtarı olarak görüyoruz. “Sıfır kaza” hedefiyle daha emniyetli ve “en ileri uygulamalarla” çevreye daha saygılı operasyonlar yürüterek pozitif etki üretmek için çalışıyoruz.