Meşrubat Grubu Yönetimi

 
Burak Başarır, 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonuna atanmıştır. 1998 yılında CCI’ya katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCI’nın halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti. 2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su seçildi. 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’nın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti. Başarır, American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi aldı. 1990-1992 yılları arasında California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi gören Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 20 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan Başarır, CCI’a katılmadan önce Arthur Andersen’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. Başarır, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Üyesi'dir.

Ali Hüroğlu, 2001 yılından beri CCI Tedarik Zinciri Servisleri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Coca-Cola sisteminde fabrika müdürü olarak 1990 yılında Trabzon’da Karadeniz Bölgesi Satış Merkezi sorumluluğunda çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Mersin fabrikasının yapımında görev almış ve Güney ve Güney Doğu Bölgesi Satış Merkezi’nin sorumluluğunu üstlenmiştir. 1995 yılında operasyon bölümüne transfer olmuş ve 1996 yılında Mersin Fabrika Operasyon Müdürü olarak görevlendirilmiş ve daha sonra Ankara Fabrika ve Doğu Bölgesi Grup Operasyon Müdürlüğüne terfi etmiştir. Coca-Cola sistemine dahil olmadan önce 1983-1985 yılları arasında HEMA Dişli’de süreç mühendisi ve 1985-1986 yılları arasında General Dynamics Forth Worth Texas’da stajyer olarak çalışmıştır. 1986’da Türkiye’ye dönmüş ve Ankara’da Türkiye Havacılık Sanayi’nde F16 tasarım ve üretim projesinde 1990 yılına kadar çalışmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesine sahip olan Ali Hüroğlu, Meşrubatçılar Derneği (MEDER) üyesidir. 2008 yılından beri Coca-Cola Global Tedarik Zinciri Konseyi İcra Komitesi üyeliği yapmaktadır. 36 yıllık mesleki tecrübesi vardır.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. Coca-Cola İçeçek’teki görevinden önce, Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. 29 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir.

Eylül 2018 itibarıyla CCI Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine, Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak başlayan Yıldırım, sonrasında bankanın Fon Yönetimi Bölümü’nde görev yaptı. 1989 sonunda Reuters Haber Ajansı’na muhabir olarak geçen Servet Yıldırım, 1996 yılında ise Reuters’ın Türk Haber Servisi’nin başına getirildi. Yıldırım, 2004’te CNBC-e kanalında Haber Genel Yönetmeni oldu, 2005 yılında ise kanalın Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna terfi etti. 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanlığı’na getirilen Servet Yıldırım, yöneticiliğin yanı sıra 2016 yılına kadar CNBC-e’de çeşitli programlar hazırladı. Yeni Binyıl, Sabah, Referans ve Radikal gazetelerinde köşe yazarlığı yapan Yıldırım, Coca-Cola Sistemi’ne katılmadan önce Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığının yanı sıra NTV kanalında Türkiye ve dünya ekonomisindeki son gelişmelerin ele alındığı NTVPara programında yer aldı. Yıldırım, lisans eğitimini1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosu yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. Av. Onur, Coca-Cola sistemine katılmadan önce Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. 2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek A.Ş. Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul 2013 yılında ise CCİ Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevine atanmıştır. 24 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, İstanbul Barosu üyesidir.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Meltem Metin, çalışma hayatına Pamukbank’ta Mali Kontrol bölümünde uzman yardımcısı olarak başladıktan sonra Aralık 1995’te Anadolu Grubu Mali İşler Koordinatörlüğü’ne uzman olarak geçmiştir. 19 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Metin, önce Anadolu Endüstri Holding, 1998’ten itibaren de Efes Sınai bünyesinde Finansal Kontrolör ve Bölgesel Finans Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2000 yılı Mayıs ayında Efes Sınai’nin Kazakistan operasyonuna (CCAB) Finans Müdürü olarak atanmıştır. Aynı dönemde Kırgızistan operasyonu (CCBB) Finans Müdürlüğü görevini de yürüten Meltem Metin, Şubat 2002’de CCAB Genel Müdürü ve Haziran 2005’te bu göreve ek olarak CCBB Genel Müdürü olarak atanmıştır. Metin, Mayıs 2009’dan beri Coca-Cola İçecek bünyesinde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Tugay Keskin, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Coca-Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. CCI’ya 1993 yılında katılan Keskin, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007–2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011–2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014–2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev yapmıştır. Keskin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

Andriy Avramenko’nun 20 yılı Coca-Cola sisteminde olmak üzere 25 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 1994 yılında Arthur Andersen Kiev ofisinde başladı. TCCC’ye 1999 yılında İç Denetçi olarak katıldı ve 2003 yılında Birleşme & Satın Almalar Müdürü olarak atandı. 2008-2011 yılları arasında Global Meyve Suyu Tedarik Zinciri Geliştime Direktörü olarak görev yaptı. 2013 yılına kadar Hindistan & Güney Batı Asya İş Biriminde Meyve Suyu Kategorisi Genel Müdürü, 2015 yılına kadar ise Strateji Genel Müdür Yardımcısı ve Gazsız İçecekler Genel Müdürü olarak görev yaptı. Mart 2015 ve Mayıs 2018 arasında, Avrasya & Afrika bölgesinden sorumlu Birleşme & Satın Almalar Grup Direktörü olarak görev yaptı. Halihazırda Andriy Avramenko, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Grup İş Geliştirme Direktörü ve Coca-Cola Beverages Africa Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ukrayna’da Kiev Devlet Üniversitesi Uluslararası İktisat bölümünden Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Lisani Atasayan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Ekonomi eğitiminin ardından Kanada Guelph Üniversitesi İşletme ve eş zamanlı olarak Bilgisayar Bilimleri bölümlerini başarıyla tamamlayan Atasayan, Kanada Windsor Üniversitesi’nden İşletme Master derecesine sahiptir. Çalışma hayatına 1997 yılında Coca-Cola İçecek’te Finansal Analist olarak başlamış, 1999-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Planlama Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Coca-Cola İçecek Marmara Bölgesi Finans Müdürü olarak atanan Atasayan, 2006 yılında artan yönetim sorumluluklar ile Uluslararası Operasyonlar Finans Direktörlüğü rolünü üstlenmiştir. Atasayan 2010-2013 yılları arasında Coca-Cola İçecek Azerbaycan Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Azerbaycan operasyonunda elde ettiği başarılarla Coca-Cola İçecek’in büyümesine önemli katkıda bulunmuştur. 2014-2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Atasayan, 1 Ocak 2017 tarihi itibarı ile Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Azerbaycan’dan sorumlu Orta Asya Bölge Direktörü görevine atanmıştır.

1 Ocak 2017 itibarıyla Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü görevini üstlenmiş olan Osman Kazdal, CCI’daki kariyerine 1990 yılında başlamıştır. 2010 yılına kadar şirketin ticari fonksiyonunda çeşitli üst düzey yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2010-2014 yılları arasında CCI Kazakistan Genel Müdürü, 2014-2016 yılları arasında ise CCI Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Azerbaycan’dan sorumlu Orta Asya Bölge Direktörü olarak görev yapmıştır. Kazdal Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur ve Marmara Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Ebru Özgen, 1 Ocak 2017 itibarıyla Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonuna atanmıştır. CCI’ya 1997 yılında Bütçe ve Planlama Yöneticisi olarak katılmış, ardından 1998-2000 yılları arasında Finans Müdürü, 2000-2005 yılları arasında ise Doğu Bölgesi Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2010-2013 yılları arasında CCI’da artan yönetim sorumlulukları ile Türkiye Bütçe Planlama ve Ticari Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibarıyla Türkiye Finans Direktörü pozisyonuna atanmış ve CCI Türkiye Liderlik Takımı üyesi olarak stratejik iş hedeflerini destekleyen finans operasyonlarının koordinasyonundan sorumlu olmuştur. Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlamış olan Özgen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup, Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine MBA yapmıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini almıştır. SMMM unvanına ve Bağımsız Denetçi ve CIM belgelerine sahip olan Özgen, iki çocuk annesidir.

Leyla Deliç, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Coca-Cola İçecek Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak atanmıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Time Trend Computers şirketinde kariyerine Network Mühendisi olarak başlayan Deliç daha sonra 2008 yılına kadar farklı şirketler ve ülkelerde çalışmıştır. 2008-2010 yılları arasında Aras Holding’de Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmıştır. CCI’ya katılmadan önce 2010-2016 yılları arasında yine Amerika Birleşik Devletleri’nde GE Healthcare şirketinde çeşitli görevler alan Deliç, 2016-2018 yıllarında da GE Healthcare’de Bilgi Teknolojileri Direktörü görevini üstlenmiştir. Deliç, 1995 yılında Southwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır ve 1997 yılında da aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.