Yönetim

 
1947 yılında Kayseri’de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra ABD’de Long Island Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans (MBA) yapmıştır. 1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş yaşamı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü, Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ile devam etmiştir. 2007 yılı Mayıs ayında devraldığı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Özilhan, 1984 yılında atandığı Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevini, Şubat 2017 tarihine kadar sürdürmüştür. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özilhan aynı zamanda Anadolu Vakfı ve Anadolu Grubu şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2001-2003 yılları arasında TÜSİAD Başkanlığı görevini yürüten Özilhan halen; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türk–Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı, Estonya Fahri Konsolosluğu ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir. Özilhan, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan, “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” ve Estonya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı nişanlarına sahiptir.

Kamilhan Süleyman Yazıcı, ABD Emory Üniversitesi’nden işletme lisans diplomasına ve Rusya AIBEC’den (American Institute of Business and Economics) MBA diplomasına sahiptir, Harvard Business School'da GMP programını tamamlamıştır. Kariyerine 2000 yılında Anadolu Grubu Mali İşler bölümünde başlayan Yazıcı, 2003-2005 yılları arasında Anadolu Efes Rusya Pazarlama departmanında görev almış, 2005’te ise Yeni Ürün Geliştirme Müdürü olarak atanmıştır. 2006-2008 yılları arasında Lojistik Sistem Müdürü olarak Rusya’da görevine devam eden Yazıcı, 2008 yılında Tedarik Zinciri Direktörü, 2010 yılında Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır. 2011-2014 yılları arasında Anadolu Efes Moldova Genel Müdürü olarak görev yapan Yazıcı, 2014 yılında başladığı Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörü görevini Nisan 2017’ye kadar sürdürmüş, halen Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Ocak 2019 tarihi itibarıyla AB InBev Avrupa Bölgesi Başkanı olarak atanan ve AB InBev’in Avrupa pazarlarında yürüttüğü operasyonlardan tüm yönleriyle sorumlu olan Sn. Warner, AB InBev’deki kariyerine Temmuz 2009’da NewYork’ta Budweiser Global Başkan Yardımcısı olarak başlamıştır. Sn. Warner, daha sonra bu görevine ek olarak Pazarlama Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Aynı zamanda Corona Global Başkan Yardımcılığı ve Renovasyon&Inovasyon Global Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. 2015 ve 2018 yılları arasında Kuzey Avrupa İş Birimi Başkanı olarak görev yapmıştır.

Türk iş dünyasının köklü kurumlarından olan Anadolu Grubu’nda Enerji Grubu Koordinatörlüğü görevini yürüten Tuğban İzzet Aksoy, Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından ABD’de Oglethorpe Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Anadolu Endüstri Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Aksoy, Aralık 1998’de Alternatifbank Hazine Departmanı’nda Kıdemli Broker olarak görev almıştır. 5 yıllık görevinin ardından Haziran 2003’te Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’nin Hazine ve Risk Yönetimi Departmanı’nda Kurumsal Finansman ve Risk Yönetimi Müdürlüğü görevini üstlenen Aksoy, Nisan 2008’de İş Geliştirme Başkanlığı’nda Koordinatör Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009 yılından bu yana Anadolu Grubu Enerji Sektörü Koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Alanında profesyonel eğitim ve seminerlere katılan Aksoy aynı zamanda, TÜSİAD, TOBB ve DEİK’in enerji gruplarında üye olarak yer almaktadır. 2016 yılından bu yana Gürcistan Fahri Konsolosu olarak görev yapmaktadır

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde işletme üzerine lisans eğitimini tamamlayan R. Engin Akçakoca, kariyerine 1974’te bankacılık sektöründe başladı. 1986-91 yılları arasında Koç- Amerikan Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, 1991-2000 yılları arasında ise Koçbank A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Akçakoca, 2001’de Bakanlar Kurulu kararıyla geniş bir bankacılık sektörü yeniden yapılandırma programından sorumlu olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı’na getirildi. Akçakoca 2004 yılından beri danışmanlık yapmaktadır.

1946 yılında doğan Dr. Cem Kozlu, orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra Denison Üniversitesi’nden lisans, Stanford Üniversitesi’nden MBA, Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora derecelerini almıştır. 1978-1981 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve İhracat İdaresi dersleri veren Dr. Kozlu, 1985 yılında da Denison Üniversitesi İktisat Bölümü’nde misafir Profesör olarak görev yapmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalışan Dr. Kozlu, 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, 1990’da ise Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanı olarak görev almıştır. 1991-1995 döneminde Milletvekili olarak, 1997-2003 yılları arasında da THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak kamu hizmetini sürdürmüştür. Dr. Kozlu, 1996 yılından bu yana The Coca-Cola Company’de farklı görevlerde bulunmuştur. Sırasıyla Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetleri İcra Direktörlüğü, Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grubu Başkanlığı yapan Dr. Kozlu, Nisan 2006’da emekli olmuştur. Dr. Kozlu Global İlişkiler Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca İstanbul merkezli Coca- Cola Satış ve Dağıtım A.Ş., AG Anadolu Grubu Holding A.Ş., Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık A.Ş., Pegasus Hava Yolları ve DO & CO Aktiengesellschaft (Viyana) yönetim kurullarının da üyesi olan Kozlu, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Danışma Kurulu Üyesi ve Anadolu-Johns Hopkins Sağlık Merkezi ve İstanbul Modern Sanatlar Vakfı’nda da Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

1946 yılında doğan Ahmet Boyacıoğlu, lisans diplomasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden almıştır. Boyacıoğlu, Efes İçecek Grubu’ndaki kariyerine 1973 yılında başlamıştır. 1973- 2005 yılları arasında Bursa Bölge Satış Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Satış Müdürü, Güney Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Ege Biracılık ve Malt San. A.Ş. Genel Müdürü, Doğu Avrupa Başkanı, Yurt Dışı Bira Operasyonları Başkanı ve Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Mayıs ayında Efes Bira Grubu Başkanlığı’na atanan Boyacıoğlu, 1 Şubat 2007 itibarıyla emekli olmuştur. Kendisi halen Anadolu Grubu şirketlerinin bir kısmında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1964 İstanbul doğumlu olan Uğur Bayar, New York Eyalet Üniversitesi Matematik ve İstatistik Bölümü’nden Bachelor of Science derecesiyle mezun olmuştur. Bayar, kariyerine 1987 yılında Citibank Türkiye’de başlamış ve 1992’de kamu görevine geçene kadar bankanın hazine bölümünde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bayar, 1992‐1997 yılları arasında T.C. Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi Başkan Yardımcılığı, 1997‐2002 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yapmıştır. Bu görevleri esnasında; Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı, Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Uğur Bayar, 2004 yılında katıldığı Credit Suisse’de 2017 yılına kadar Türkiye CEO’luğu ve Yatırım Bankacılığı Bölümü Başkanlığını yürütmüştür. Bayar, aynı zamanda; WWF Türkiye (World Wildlife Foundation), Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı, AG Anadolu Grubu Holding Yönetim Kurulu üyesi, Tekfen Teknoloji Yatırım ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi ve San Diego merkezli SAMUMED Bioteknoloji Şirketi’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Prof. Dr. Barış Tan Koç Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Üretim sistemlerinin tasarımı ve kontrolü, tedarik zinciri yönetimi, analitik modelleme ve iş modeli inovasyonu konularında birçok yayının ve iki derleme kitabın yazarı olan Barış Tan’ın aldığı ödüller arasında Türkiye Bilimler Akademisi Seçkin Genç Araştırmacı Ödülü, TÜBİTAK ve NATO Araştırma Bursları, Rockefeller Vakfı Bellagio Merkezi konuk araştırmacı programı ve en iyi makale ödülleri vardır. Boğaziçi Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans, University of Florida’dan Endüstri ve Sistem Mühendisliği yüksek lisans, Üretim Sistemleri konusunda lisansüstü ve Yöneylem Araştırması konusunda doktora derecelerini alan Barış Tan 1994 yılında katıldığı Koç Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Direktörü olarak görev yapmıştır. Prof. Tan Harvard University Division of Engineering and Applied Sciences , MIT Operations Research Center, MIT Laboratory for Manufacturing and Productivity, Cambridge Judge Business School ve University College London School of Management’da misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Barış Tan EM Lyon ve Nottingham Business School Uluslararası Danışma Kurulu üyesi, ISM University of Management and Economics senatosunun başkanı ve European Foundation for Management Development (EFMD) EQUIS Awarding Body üyesidir. Prof. Tan EFMD, CEMS Global Alliance in Management Education, Kalite Derneği ve Yöneylem Araştırması Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden 1976 yılında mezun olduktan sonra öğrenimine Stockholm Üniversitesi’nde Graduate Diploma ve daha sonra da Montreal Concordia Üniversitesi’nde işletme alanında Yüksek Lisans Diploması (MBA) alarak devam etmiştir. Bankacılık hayatına Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda başlayan Acuner, daha sonra Kanada’da Bank of Montreal’de ve bunu takiben Royal Bank of Canada’da değişik ülkelerde görev yaptıktan sonra 1996 yılından beri European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)’de çeşitli görevleri icra etmektedir. 2009 yılında EBRD’nin Türkiye’ye açılımında kilit rol oynayan Acuner, 2013 yılına kadar EBRD’nin Türkiye’den sorumlu Direktor Vekili olarak İstanbul’da görev almış ve 2013 yılından itibaren EBRD’nin Ukrayna’dan sorumlu Direktörü olarak Kiev’de görev yapmaktadır. Acuner EBRD’ nin birçok özsermaye yatırımında bankanın temsilcisi olarak yönetim kurulu üyeliği görevlerini de icra etmiştir. Londra’daki iş hayatı boyunca uzun yıllar Birleşik Krallık Türk Bankacılar Birliği (TBA) başkanlığını yürüten Acuner, İstanbul’daki görevinde ise EBRD’nin ülkemizdeki büyümesine önder olmuştur. Acuner Ukrayna’da ülkenin ekonomik değişiminin önde gelen destekleyicisi ve iş ve finans dünyasının liderleri arasında yer almaktadır. Ukrayna Business Ombudsman Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı, kamu şirketlerine yönetim kurulu üyesi ve CEO atamalarından sorumlu Nomination Commitee Başkanı ve American Chamber of Commerce Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevleri yerine getirdiği birçok sorumlulukların arasında bulunmaktadır.

1968 yılında İstanbul’da doğan Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuş, Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever’de başlayan Develioğlu, 1998 – 2003 yılları arasında bu kurumda Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2003 yılının sonunda Turkcell’de Bireysel Müşteriler Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya başlayan Develioğlu, 2006 – 2011 yılları arasında aynı kurumda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2011 – 2014 yılları arasında da Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlenmiştir. Lale Develioğlu 2015’de Yıldız Holding Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevini üstlenmiş, ardından Yıldız Holding’in Londra merkezli global atıştırmalık şirketi Pladis’in Global Pazarlama Başkanlığı görevini 2018’e dek yürütmüştür. Develioğlu Türkiye, Orta Doğu, BDT Ülkeleri ve Avrupa’da telekomünikasyon, teknoloji, hızlı tüketim, gıda, dayanıklı tüketim ve perakende alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin yönetim kurullarında bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin kurucularından ve yönetim kurulu üyesidir. Develioğlu halen yönetim danışmanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve mentorluk yapmaktadır. Lale Saral Develioğlu, 28 yıllık deneyimiyle bir pazarlama, iş geliştirme ve strateji lideridir. Develioğlu, 2009’da en iyi Pazarlama Yöneticisi seçilmiş; 2014 yılında “Fark Yaratan Kadınlar/Women to Watch” ödülünü almış ve 2018 yılında Global Creativepool Annual listesine “Top 100 Influencers” olarak girmiştir. 6 yıl boyunca Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu ve Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda, Karar Verdim isimli iş ve anı kitabının da yazarıdır.

Strateji, iş mükemmelliği, kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik konularında birçok Türk ve yabancı şirkete yönetim danışmanlığı hizmetleri veren Dr. Yılmaz Argüden, kurucusu olduğu ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Rothschild yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde 50’yi aşkın şirketin Yönetim Kurulları’nda görev almıştır. Çalışma yaşamına Koç Holding Ar-Ge Merkezi’nde başlamış olan Dr. Argüden daha sonra The RAND Corporation’da Stratejik Analizler Uzmanı olarak, Kısım Amiri görevini üstlendiği Dünya Bankası Krediler Bölümü’nde ise 20 ülkeyle çalışmıştır. 1988 yılında hükümetin daveti üzerine Türkiye’ye dönen Dr. Argüden, 1990 yılına dek Özelleştirme Programı’nın sorumluluğunu yürütmüştür. Dr. Argüden, 1991’de, ekonomi konusunda Başbakan Başdanışmanı olarak görev yapmıştır. Deneyimlerini Boğaziçi ve Koç Üniversiteleri ile Harp Akademileri’nde strateji dersi vererek, kitapları ve köşe yazılarıyla paylaşan Dr. Argüden, IFC Küresel Yönetişim Forumu Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği ve OECD Özel Sektör Danışma Kurulu’nun (BIAC) Yönetişim Komitesi Başkan Yardımcılığı gibi uluslararası görevler üstlenmiştir. Kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi’nin kuruluşuna öncülük yapmıştır. Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilerek UN Global Compact Yönetim Kurulu’nda görev almıştır. KalDer, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Özel Sektör Gönüllüler Derneği, BÜMED, TESEV, Türk-Amerikan ve Türk-Kanada İş Konseyleri gibi birçok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu ve/veya liderliğini üstlenmiştir. Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, yaşam kalitesini yükseltme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Geleceğin 100 Global Lideri” arasına seçilmiştir.

1957 yılında İstanbul’da doğan Agah Uğur, İngiliz Erkek Lisesi ve Birmingham Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Ayrıca 1985 yılında İngiltere’de “Institute of Chartered Accountants” sınavlarını geçerek Chartered Accountant unvanını almıştır. Uluslararası denetim ve danışmanlık firması Touche Ross’un (şimdiki adıyla Deloitte) Birmingham, Londra ve Jersey ofislerinde, Türkiye’de ise Arthur Andersen ve Emlak Bankası’nda çalıştıktan sonra 1989 yılında Borusan Holding’de CFO olarak göreve başlamıştır. 1995 yılında Borusan Holding Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş 2001 – 2018 yılları arasında Borusan Grubu’nun CEO’luk görevini yürütmüş olup; halen Borusan Holding yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Doğan Holding, Pegasus Havayolları, Anadolu Efes şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği görevleri ile beraber Türkiye’nin itibarlı şirketlerinde danışma kurulu üyeliği yapmaktadır. Agah Ugur, aynı zamanda Boğaziçi Ventures girişim sermayesi şirketinin yönetim kurulu başkanı ve ortağı olmanın yansıra kendi teknoloji girişimleri yatırımları portföyünü yönetmektedir. Kariyerinde 15’in üzerinde sivil toplum ve eğitim kuruluşunun yönetim ve danışma kurullarında başkan ve üye olarak görev almıştır.

Halen Tusiad Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı üyesi, DEİK Türk Amerikan İş Konseyi Danışma Kurulu üyesi, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi, Columbia University Istanbul Global Center Danışma Kurulu üyesi, ayrıca Endeavour Derneği, YGA (Young Guru Academy) ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Mentoru ve kurucularından birisi olduğu Saha Derneği Yönetim Kurulu başkan yardımcısıdır. Yeni medya ve videoart odaklı çağdaş sanat koleksiyoneridir.

 
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Can Çaka, 1998 yılında yine Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Mesleki kariyerine 1994 yılında başlayan Can Çaka İş Analisti ve Sistem Mühendisi olarak çeşitli şirket ve projelerde görev aldı. Aralık 1997 yılında Anadolu Efes ailesine katılan Can Çaka, 2000 yılına kadar Efes İçecek Grubu’nda Uzman, 2000 – 2001 tarihleri arasında Efes Ukrayna Mali ve İdari İşler Müdürü, 2001 - 2005 tarihleri arasında Efes İçecek Grubu Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. 2005 – 2008 tarihleri arasında; Efes İçecek Grubu Strateji ve İş Geliştirme Direktörü, 2008 - 2012 tarihleri arasında Efes Bira Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Anadolu Efes kariyerine devam eden Can Çaka, 2013 - 2018 tarihleri arasında Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı olarak AG Grubu Holding şirketinde görev almıştır. Sn.Can ÇAKA, 1 Ocak 2019 Tarihi itibariyle, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak görevini sürdürecektir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği lisans ve MBA diplomasına sahip olan N. Orhun Köstem, ayrıca Bilgi Üniversitesi’nde Hukuk Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 1994 yılında Anadolu Grubu bünyesine katılan Köstem, Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü, Yurt Dışı Bira Operasyonları Finans Direktörü, Anadolu Grubu Kurumsal Finans Koordinatörü, Coca-Cola İçecek Mali İşler Direktörü ve Coca-Cola İçecek Orta Doğu ve Pakistan Bölge Direktörü gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında Fortune Türkiye Dergisi tarafından “Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi” arasında gösterilmiştir. 2011 ve 2013 yıllarında Thomson Reuters Extel tarafından düzenlenen Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri kapsamında Türkiye’nin En İyi CFO’su seçilirken, 2014 yılında Management Events tarafından Yılın CFO’su ödülüne layık görülmüştür. Orhun Köstem 2009 yılında yayınlanan “Sermaye Piyasalarına Açılan Pencere: A’dan Z’ye Halka Açılma ve Yatırımcı İlişkileri” adlı kitabın üç yazarından biridir. N. Orhun Köstem 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.

Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden alan Tuğrul Ağırbaş, 1990 yılında Efes İçecek Grubu’na katılmıştır. Sırasıyla Proje Geliştirme Uzmanı, Pazarlama Uzmanı, İstanbul Bölge Satış Yöneticisi, Yeni Ürün Geliştirme Yöneticisi, Ürün Grup Yöneticisi, Marmara Satış Müdürü ve Miller Pazarlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında Rusya operasyonlarının Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna atanmıştır. 2005 yılının Haziran ayından itibaren Efes Rusya Genel Müdürü olarak görev yapan Ağırbaş, 1 Ocak 2010’da Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmış, 1 Kasım 2011 tarihi itibarıyla tekrar Efes Rusya Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. 2014-2017 yılları arasında sırasıyla Anadolu Efes Doğu Avrupa ve BDT Grup Genel Müdürü, Kurumsal Fonksiyonlar Direktörü ve Satış Organizasyonu Dönüşüm Lideri görevlerini üstlenmiştir. Ağırbaş, 1 Ağustos 2017 itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

1973 yılında doğan Sn. Shpakov, National Technical University’den 1996 yılında mezun olduktan sonra INSEAD Business School’dan Uluslararası Yönetim dalında MBA derecesi almıştır. AB InBev kariyerine 1998 yılında Kiev’de satış temsilcisi olarak başlayan Shpakov, 2001 yılında önce Müşteri Yöneticisi, ardından Dağıtım Müdürü olarak atanan Shpakov, 2002 yılında Bölge Satış Müdürü olarak atanmıştır. 2007 yılında AB InBev Ukrayna Ülke Satış Direktörü olarak atanmış, gayretleri neticesinde AB InBev 1 numara olmuştur. 2014 yılında AB InBev Ukrayna’nın CEO’su ve 2015 yılında BU East CEO’su (Rusya ve Ukrayna) olarak görev yapan Shpakov, Şubat 2018 itibarıyla AB InBev Efes BV Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Gökçe Yanaşmayan, 2000-2002 yılları arasında asistan denetçi olarak Arthur Andersen’da, 2002-2004 yılları arasında ise Ernst & Young şirketlerinde uzman denetçi olarak görev yapmıştır. Anadolu Efes’teki kariyerine 2004 yılında Efes Kazakistan Raporlama ve Bütçeleme Müdürü olarak başlayan Yanaşmayan, 2006-2010 yılları arasında EBI Hollanda Ofisi’nde Finans ve Yönetim Müdürü, 2010- 2012 yılları arasında ise Efes Kazakistan’da Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren Efes Ukrayna’da Finans Direktörü olarak görev yapmış olan Yanaşmayan, 1 Aralık 2014 tarihinden bu yana Efes Moldova Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ertan Kurt, 1997 yılında aynı üniversitede İşletme yüksek lisans derslerini tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Procter&Gamble Türkiye şirketinde satış departmanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. 2001-2005 yılları arasında Reckitt Benckiser Türkiye’de sırasıyla Ticari Pazarlama Müdürü, İç Anadolu Bölge Müdürü, Ticari ve Alışverişçi Pazarlama Kıdemli Müdürü; 2005- 2009 yılları arasında Reckitt Benckiser Slovenya’da Ülke Müdürü; 2009-2012 yılları arasında Reckitt Benckiser Global Merkez İngiltere’de Global Ticari ve Alışverişçi Direktörü olarak çalışmıştır. 2012-2016 arasında Nestle Waters Türkiye’de Satış Direktörü, 2016-2017 yılları arasında Brisa Bridgestone Sabancı’da Uluslararası Pazarlar Direktörü ve 2018-2020 yılları arasında Şişecam’da Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Ertan Kurt, Şubat 2020 itibarıyla Efes Gürcistan Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Ömer Öğün, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden lisans diplomasına sahiptir. Anadolu Grubu’ndaki kariyerine 1992 yılında Çelik Motor’da Servis Temsilcisi olarak başlayan Öğün daha sonra yine aynı şirkette Satış Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 1998- 1999 yılları arasında Coca-Cola Rusya (Rostov) operasyonlarında Planlama ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Öğün, 2000 yılında Efes Rusya Rostov Fabrikası Operasyon Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 2006 yılına kadar sürdürmüştür. 2006 yılında Efes Rusya Operasyon Direktörü olarak atanan Öğün Mayıs 2008’den 2012’ye kadar Efes Kazakistan Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Mart 2012’den beri Efes Ukrayna Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Öğün, Haziran 2015’ten itibaren Efes Kazakistan Genel Müdürü olarak atanmış ve Efes Ukrayna Genel Müdürlüğü göreviyle birlikte yürütmeye başlamıştır.

Banu Artüz, kariyerine Procter & Gamble şirketi Müşteri İş Geliştirme (Satış) departmanında başlamıştır. Toplam 16 yıllık Procter & Gamble kariyerinin 8 yılını Satış departmanı içinde değişik rollerde, geri kalan 8 yılını da İnsan Kaynakları departmanında değişik sorumluluklarla tamamlamıştır. Satış departmanı içerisinde Distribütör Operasyonları, Ulusal Zincir Marketler bölümlerindeki rollerinin yanı sıra aynı dönemlerde Alışverişçi Pazarlama Müdürü, Kadın Bakım Kategorisi ve Ağız Bakım Kategorisi Satış ve Pazarlama Müdürü görevlerini de üstlenmiştir. İnsan Kaynakları departmanında Türkiye, Kazakistan ve Rusya pazarlarında çalışmış ve İK İş ortaklığı, Maaş ve Yan Haklar, Çalışan İlişkileri , Satış Yetkinlikleri gibi bir çok farklı İK alanında görev üstlenmiştir. 2007-2009 yılları arasında Kazakistan Almaata‘da ikamet edip Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi Müdürlüğü ve 2010-2013 yılları arasında Moskova’da ikamet edip Rusya, Belarus Ukrayna ve Orta Asya Cumhuriyetleri Yetenek Yönetimi görevlerinde bulunmuştur. Mart 2014 tarihinde Anadolu Endüstri Holding’de Yetenek Yönetiminden sorumlu Koordinatör Yardımcısı olarak görevine başlayan Banu Artüz, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Efes Bira Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yıldıray Efil, 2001-2005 yılları arasında Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdürlük’te Hukuk Danışmanı-Avukat olarak görev yapmıştır. Efil, 2006 yılında Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku Programını, 2011 yılında ise Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2005 yılında Anadolu Endüstri Holding A.Ş.'ye Hukuk Danışmanı-Avukat olarak katılan Efil, 2013 yılına kadar Hukuk İşleri Müdürü ve Hukuk İşleri Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Efil, 2013 Nisan ayından itibaren Anadolu Efes Grup Hukuk İşleri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Efil, ayrıca 2015 Mayıs ayında Anadolu Efes Grup Etik Yöneticisi görevine atanmış olup, halen bu görevini de sürdürmektedir. Efil, İstanbul Barosu Üyesi'dir.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (MBA) bölümü mezunu olan Uluhan Kumru, 2000-2003 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası’nda Yönetici Adayı ve Proje Finansman Uzmanı, 2003-2013 yılları arasında sırasıyla Akbank T.A.Ş.’de Müfettiş, Ak Finansal Kiralama A.Ş.’de İç Kontrol Başkanı, Starbucks Türkiye’de Kıdemli İç Denetim Müdürü, Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ve Grup Şirketleri’nden sorumlu İç Denetim Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Grubumuza 2013 yılında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda Denetim Müdürü olarak katılan Uluhan Kumru, Ağustos 2015-Mayıs 2016 arasında Anadolu Efes Grup İç Denetim Müdürü, Haziran 2016 - Aralık 2017 arasında Anadolu Grubu Denetim Başkanlığı’nda İçecek Grubu Denetim Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2018 itibarıyla Anadolu Efes Grup İç Denetim Direktörü olarak atanmıştır. Uluhan Kumru, Sertifikalı İç Denetçi (CIA) ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanlarına sahiptir ve 2014 yılından itibaren Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nde Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

1977 yılında doğan Daniel Barbulescu, Babeş- Bolyai Üniversitesi, Gıda Ürünleri Ekonomi Bilimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede Tarım Ticareti Bilimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışma hayatına 2004 yılında Unilever South Central Europe (USCE)’de Marka Müdürü olarak başlayan Barbulescu, 2005 – 2008 yılları arasında ise Unilever Polonya’da, Orta ve Doğu Avrupa Marka Geliştirme Müdürü ve Avrupa Marka Geliştirme Müdürü olarak görev almıştır. 2007 yılından itibaren USCE’de Bölüm Müdürü ve Pazarlama Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunan Barbulescu, Grubumuza Mayıs 2013 tarihinde Efes Moldova Pazarlama Direktörü olarak katılmış, Ocak 2016 – Nisan 2017 tarihleri arasında Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’nde Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. Barbulescu, Mayıs 2017 itibarıyla Anadolu Efes Pazar Geliştirme Direktörlüğü’ne Vekaleten Pazar Geliştirme Direktörü, Ekim 2017 itibarıyla ise Pazar Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Murat Özkan, mesleki kariyerine 1993 yılında Arçelik’te Sistem Analisti olarak başlamıştır. 1996 ile 2014 yılları arasında Philips Morris Sabancı şirketinde sırasıyla, SAP Analisti, SAP Teknik Geliştirme Takım Lideri, Finans Sistemleri Takım Lideri, Operasyon Sistemleri Takım Lideri, Teknik Altyapı Müdürü, SAP Program Müdürü, Program One (SAP Roll-Out) Program Müdürü, Bilgi Hizmetleri Müdürü (Pazarlama ve Satış Sistemleri), Bilgi Hizmetleri Müdürü ve EEMA Bölgesinden sorumlu Teknik Altyapı ve Teknoloji Müdürü olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2017-2019 arasında Pladis ve Yıldız Holding şirketinde Global İş Çözümleri Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Sn. Murat Özkan, 1 Mart 2019 itibariyle Anadolu Efes Grup İş Çözümleri Teknolojileri Direktörü olarak görevine başlamıştır.

Münih Teknik Üniversitesi, Mayalama ve Bira Teknolojileri bölümünden 1988 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede Mayalama ve Bira Teknolojileri üzerine Doktorasını yapmıştır. Çalışma hayatına 1989 yılında Beck’s Biracılık’ta Proje Müdürü olarak başlayan Dr. Lustig, 1992 – 1995 yılları arasında ise Münih Teknik Üniversitesi’nde Mayalama ve Bira Teknolojileri kürsüsünde Gaz Kromatografisi başkanı olarak görev almıştır. 1995 yılından itibaren Beck’s Biracılık’a geri dönen Dr. Lustig, 1995-1999 arasında Geliştirme ve Teknoloji Müdürü, 1999-2002 arasında Kalite Müdürü olarak görev yapmıştır. 2002 yılında InBev Almanya’ya geçiş yapan Dr. Lustig, 2002-2006 arasında Mayalama ve Paketleme Müdürü, 2006-2008 arasında Fabrika Müdürü, 2008-2010 arasında Bira Operasyonları Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Dr. Lustig 2010-2017 yılları arasında Brau Uluslararası Holding’de Operasyon Direktörü olarak görev almıştır. 2012-2018 yılları arasında BHI’ın iştirakı Paulaner’de Yönetici Tedarik Zinciri Direktörü gibi bir ek görevi de üstlenmiştir. Dr. Stefan Lustig, 1 Temmuz 2019 itibariyle Anadolu Efes Grup Tedarik Zinciri Direktörü olarak görevine başlamıştır.

 
Burak Başarır, 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonuna atanmıştır. 1998 yılında CCI’ya katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCI’nın halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti. 2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su seçildi. 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’nın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti. Başarır, American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi aldı. 1990-1992 yılları arasında California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi gören Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 20 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan Başarır, CCI’a katılmadan önce Arthur Andersen’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. Başarır, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Üyesi'dir.

CCI'a 1993 yılında katılan Sn. Kerem Kerimoğlu, kariyerinin ilk yıllarında, Türkiye Tedarik Zinciri organizasyonunda Üretim Müdürü ve Operasyon Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2006 - 2010 yılları arasında aynı organizasyonda Tedarik Zinciri Operasyonları Direktörü ve 2010 - 2015 yılları arasında Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yaptı. 2015 yılında Türkmenistan Genel Müdürlüğü ve 2017 yılında Irak Genel Müdürlüğü rollerine atandı. Ocak 2020'den bu yana ise Tedarik Zinciri Geliştirme Direktörü rolünü üstlenmiştir.

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. Coca-Cola İçeçek’teki görevinden önce, Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. 29 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir.

Eylül 2018 itibarıyla CCI Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonuna atanmıştır. Kariyerine, Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak başlayan Yıldırım, sonrasında bankanın Fon Yönetimi Bölümü’nde görev yaptı. 1989 sonunda Reuters Haber Ajansı’na muhabir olarak geçen Servet Yıldırım, 1996 yılında ise Reuters’ın Türk Haber Servisi’nin başına getirildi. Yıldırım, 2004’te CNBC-e kanalında Haber Genel Yönetmeni oldu, 2005 yılında ise kanalın Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna terfi etti. 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanlığı’na getirilen Servet Yıldırım, yöneticiliğin yanı sıra 2016 yılına kadar CNBC-e’de çeşitli programlar hazırladı. Yeni Binyıl, Sabah, Referans ve Radikal gazetelerinde köşe yazarlığı yapan Yıldırım, Coca-Cola Sistemi’ne katılmadan önce Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığının yanı sıra NTV kanalında Türkiye ve dünya ekonomisindeki son gelişmelerin ele alındığı NTVPara programında yer aldı. Yıldırım, lisans eğitimini1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Öztürk, Anadolu Grubu’na 1995 yılında katılmıştır. Mali İşler Başkanlığında Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başladığı kariyerine grubun diğer şirketlerinde çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmiştir. 1999-2007 arasında sırasıyla Coca-Cola Türkmenistan, Coca-Cola Azerbaycan, Efes Ukrayna ve Efes Sırbistan operasyonlarında CFO olarak çalışan Öztürk, Temmuz 2007’de Anadolu Efes’in yurtdışı bira operasyonlarını yöneten Efes Breweries International’da İç Denetçi görevini üstlenmiştir. Ocak 2011’de Anadolu Efes İç Denetim Direktörü olarak atanan Öztürk, Ocak 2018’den beri Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Meltem Metin, çalışma hayatına Pamukbank’ta Mali Kontrol bölümünde uzman yardımcısı olarak başladıktan sonra Aralık 1995’te Anadolu Grubu Mali İşler Koordinatörlüğü’ne uzman olarak geçmiştir. 19 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Metin, önce Anadolu Endüstri Holding, 1998’ten itibaren de Efes Sınai bünyesinde Finansal Kontrolör ve Bölgesel Finans Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2000 yılı Mayıs ayında Efes Sınai’nin Kazakistan operasyonuna (CCAB) Finans Müdürü olarak atanmıştır. Aynı dönemde Kırgızistan operasyonu (CCBB) Finans Müdürlüğü görevini de yürüten Meltem Metin, Şubat 2002’de CCAB Genel Müdürü ve Haziran 2005’te bu göreve ek olarak CCBB Genel Müdürü olarak atanmıştır. Metin, Mayıs 2009’dan beri Coca-Cola İçecek bünyesinde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Tugay Keskin, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Coca-Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. CCI’ya 1993 yılında katılan Keskin, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007–2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011–2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014–2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev yapmıştır. Keskin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

Andriy Avramenko’nun 20 yılı Coca-Cola sisteminde olmak üzere 25 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 1994 yılında Arthur Andersen Kiev ofisinde başladı. TCCC’ye 1999 yılında İç Denetçi olarak katıldı ve 2003 yılında Birleşme & Satın Almalar Müdürü olarak atandı. 2008-2011 yılları arasında Global Meyve Suyu Tedarik Zinciri Geliştime Direktörü olarak görev yaptı. 2013 yılına kadar Hindistan & Güney Batı Asya İş Biriminde Meyve Suyu Kategorisi Genel Müdürü, 2015 yılına kadar ise Strateji Genel Müdür Yardımcısı ve Gazsız İçecekler Genel Müdürü olarak görev yaptı. Mart 2015 ve Mayıs 2018 arasında, Avrasya & Afrika bölgesinden sorumlu Birleşme & Satın Almalar Grup Direktörü olarak görev yaptı. Halihazırda Andriy Avramenko, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Grup İş Geliştirme Direktörü ve Coca-Cola Beverages Africa Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ukrayna’da Kiev Devlet Üniversitesi Uluslararası İktisat bölümünden Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Ebru Özgen, 1 Ocak 2017 itibarıyla Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonuna atanmıştır. CCI’ya 1997 yılında Bütçe ve Planlama Yöneticisi olarak katılmış, ardından 1998-2000 yılları arasında Finans Müdürü, 2000-2005 yılları arasında ise Doğu Bölgesi Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2010-2013 yılları arasında CCI’da artan yönetim sorumlulukları ile Türkiye Bütçe Planlama ve Ticari Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibarıyla Türkiye Finans Direktörü pozisyonuna atanmış ve CCI Türkiye Liderlik Takımı üyesi olarak stratejik iş hedeflerini destekleyen finans operasyonlarının koordinasyonundan sorumlu olmuştur. Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlamış olan Özgen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup, Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine MBA yapmıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini almıştır. SMMM unvanına ve Bağımsız Denetçi ve CIM belgelerine sahip olan Özgen, iki çocuk annesidir.

Leyla Deliç, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Coca-Cola İçecek Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak atanmıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Time Trend Computers şirketinde kariyerine Network Mühendisi olarak başlayan Deliç daha sonra 2008 yılına kadar farklı şirketler ve ülkelerde çalışmıştır. 2008-2010 yılları arasında Aras Holding’de Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmıştır. CCI’ya katılmadan önce 2010-2016 yılları arasında yine Amerika Birleşik Devletleri’nde GE Healthcare şirketinde çeşitli görevler alan Deliç, 2016-2018 yıllarında da GE Healthcare’de Bilgi Teknolojileri Direktörü görevini üstlenmiştir. Deliç, 1995 yılında Southwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır ve 1997 yılında da aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.