Basında Anadolu Efes

 • Platin - Tarımın Geleceği, Doğa ile Uyum İlkesi Doğrultusunda Şekillenecek - 31.03.2021

  Anadolu Efes ile WWF Türkiye’nin ortak yürüttüğü projede genç çiftçi, tarlasını sürekli gezip gözle kontrol yapmak yerine akıllı telefonundaki uydu takip sistemi ile tarlasını izleyebilecek. Uydu görüntüsüne göre sadece problem olduğu görülen yere müdahale etmesi yeterli olur. Bu da çiftçinin bedenen daha az yorulmasına ve işgücü ve zaman tasarrufu yapmasına olanak sağlar.
 • Hürriyet – İklim Krizine Karşı Tohum Topu - 26.03.2021

  Anadolu Efes, 2 milyon tohum topunu doğa ile buluşturuyor. Anadolu Efes, çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim Ecording ile yeni bir iş birliğine daha imza attı. Bu iş birliği ile, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında 2 milyon tohum topu, yeşil şişeli ürünler vesilesiyle toprakla buluşuyor. Tohum topu atışı Artvin ve Mersin'de toplam 35 futbol sahası büyüklüğündeki alanda EcoDrone'lar ile gerçekleştiriliyor.
 • Dünya - Kadını Güçlendirmek Önceliğimiz - 16.03.2021

  Aralık 2020’de “İşte Eşit Kadın” sertifikasını alan Anadolu Efes’te yöneticilerin yüzde 40’ı kadın. Çalışanların ise yüzde 30’unu kadınlar oluşturuyor. Efes Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, hedeflerinin 2030’a kadar bu oranı %50’ye çıkarmak olduğunu belirtirken, bunun için hem sahada hem de üretimde planlamalar yapacaklarını anlatıyor.
 • İK Magazin - Anadolu Efes’e İş’te Eşit Kadın Sertifikası – 25.01.2021

  Kadının iş gücüne katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan Anadolu Efes insan kaynakları, iş yapma prensiplerinin odağına da toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının iş hayatındaki yerinin güçlendirilmesini koyuyor.Bu anlayışla kurulan ulusal ve uluslararası platformlarda çalışmalar yürüten Anadolu Efes, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin Intertek iş birliği ile verdiği İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı FMCG sektöründe almaya hak kazanan ilk şirket oldu.
 • Gıda 2000 - “Sıfır Atık” belgesi alan Anadolu Efes döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

  14.01.2021
  Çevreye Artı Değer Hareketi ile daha sürdürülebilir bir dünya için çözümler üreten Anadolu Efes’in Türkiye’de bulunan malt ve bira tesislerinin tümü “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Anadolu Efes’in Adana, Ankara ve İzmir’de bulunan bira üretim tesisleri ile Konya ve Afyon’da bulunan malt üretim tesisleri, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Sıfır Atık Belgesi ile verimli ve sorumlu kaynak kullanımı, atıkların kaynağında yönetimi, azaltılması ve ayrıştırılarak geri kazanılması faaliyetleri belgelendirilmiş oldu.
 • Ekonomi Finans – 2020 Dijital Dönüşümde En Başarılı CEO Sn. Can Çaka Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO - 22.12.2020

  Her yıl konferansa damgasını vuran IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri için bu sene 50 kurumdan gelen toplam 151 proje yarıştı, 77 proje ödüllendirildi ve yılın en başarılı Dijital Dönüşüm Lideri ve Dijital Dönüşümde en başarılı CEO ödülleri sahiplerini buldu. Tüm projeler CIO’lar, üst düzey yöneticiler ve akademisyenlerden oluşan 96 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirildi. Sn. Can Çaka, Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO “2020 Dijital Dönüşümde En Başarılı CEO” ödülünü almıştır.
Geri1 2 3 4 5İleri