Basında Anadolu Efes

 • İK Magazin - Anadolu Efes’e İş’te Eşit Kadın Sertifikası – 25.01.2021

  Kadının iş gücüne katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan Anadolu Efes insan kaynakları, iş yapma prensiplerinin odağına da toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının iş hayatındaki yerinin güçlendirilmesini koyuyor.Bu anlayışla kurulan ulusal ve uluslararası platformlarda çalışmalar yürüten Anadolu Efes, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin Intertek iş birliği ile verdiği İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı FMCG sektöründe almaya hak kazanan ilk şirket oldu.
 • Gıda 2000 - “Sıfır Atık” belgesi alan Anadolu Efes döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

  14.01.2021
  Çevreye Artı Değer Hareketi ile daha sürdürülebilir bir dünya için çözümler üreten Anadolu Efes’in Türkiye’de bulunan malt ve bira tesislerinin tümü “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Anadolu Efes’in Adana, Ankara ve İzmir’de bulunan bira üretim tesisleri ile Konya ve Afyon’da bulunan malt üretim tesisleri, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Sıfır Atık Belgesi ile verimli ve sorumlu kaynak kullanımı, atıkların kaynağında yönetimi, azaltılması ve ayrıştırılarak geri kazanılması faaliyetleri belgelendirilmiş oldu.
 • Ekonomi Finans – 2020 Dijital Dönüşümde En Başarılı CEO Sn. Can Çaka Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO - 22.12.2020

  Her yıl konferansa damgasını vuran IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri için bu sene 50 kurumdan gelen toplam 151 proje yarıştı, 77 proje ödüllendirildi ve yılın en başarılı Dijital Dönüşüm Lideri ve Dijital Dönüşümde en başarılı CEO ödülleri sahiplerini buldu. Tüm projeler CIO’lar, üst düzey yöneticiler ve akademisyenlerden oluşan 96 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirildi. Sn. Can Çaka, Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO “2020 Dijital Dönüşümde En Başarılı CEO” ödülünü almıştır.
 • Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes İcra Başkanı Can Çaka’nın BloombergHT Röportajı

  Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes İcra Başkanı Can Çaka’nın BloombergHT Röportajını izlemek için;
 • Dünya - Anadolu Efes'ten 1.9 Milyar TL Nakit Akışı - 09.11.2020

  Türkiye dahil 16 ülkede faaliyet gösteren Anadolu Efes, COVID-19 sebebiyle yeme-içme, eğlence ve turizm sektöründe yaşanan zorluklara rağmen güçlü üçüncü çeyrek sonuçları açıkladı. Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO'su Can Çaka, operasyonel karlılık artışının yanı sıra, maliyetlerin, operasyonel giderlerin ve işletme sermayesinin yönetimine olan disiplinli odak sayesinde 1.9 milyar TL serbest nakit akımı yarattıklarını belirtti. Yılın ilk dokuz ayında şirketin (bira ve meşrubat) konsolide vergi öncesi net karı ise 1.881 milyon TL seviyesine ulaştı.
 • Cumhuriyet - Bira'nın da Hakemi Olur – 07.11.2020

  Bira hakemliği işini ilk duyduğumda şaşırmıştım. Ama bu iş Amerika'da oldukça popülermiş. Amacı bira çeşitliliğini desteklemek, daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Türkiye'de bu işle meşgul olan sadece iki kişi var. Ayrıca bira hakemi olmak hiç de öyle kolay değil. Türkiye'deki uluslararası sertifikalı bira hakeminden biri olan Koray Anar'ın verdiği bilgiye göre bu iş için ciddi sınavlardan geçiyorsunuz. ODTÜ Makine Mühendisliği mezunuyum. Ege Üniversitesi'nde İT yüksek lisansı yaptim. 2005'te İstanbul bira fabrikasında dolum mühendisi olarak Anadolu Efes ailesine katıldım.
Geri1 2 3 4İleri